بسته بندی کتاب برای مناطق محروم – پایه هفتم – آذر ۹۸


بسمه تعالی

در روز چهارشنبه ۹۸/۹/۲۰ دانش آموزان کلاس هفتم، در کنار معلّمان و برخی فارغ التّحصیلان مؤسّسه ی فرهنگی احسان، اقدام به بسته بندی کتاب جهت ارسال به ایتام مناطق محروم جنوب کشور نمودند.

این طرح با هدف ترویج کتاب خوانی در میان ایتام مناطق محروم آغاز شده است تا در کنار کمک های مادّی به این عزیزان، کتاب خوانی به عنوان یک مهارت اساسی، راه و روش زندگی ساده و بی آلایش آنان گردد.

باور بر این است که کتاب خوانی ، یک جنبه ی مغفول از زندگی ایتام تحت حمایت ما است و ترویج کتاب و کتاب خوانی در کنار کمک های مالی موجب توانمندسازی آنان برای ورود به یک زندگی سعادتمند و به دور از فقر و محرومیّت است.

بر این اساس ” کانون نیکوکاری احسان یار ” که به همّت جمعی از فارغ التّحصیلان مؤسّسه ی فرهنگی احسان ایجاد شده است ، پس از تحقیقات گسترده ، در هر فصل برای حدود ۹۰۰ یتیم ، کتاب هایی با موضوعات متنوّع و جذّاب ، در ۴ مقطع سنّی گوناگون تهیّه می کند.

فرزندان کلاس هفتم زحمت بسته بندی این کتاب ها را متقبّل شدند و با شور و شوق وصف ناپذیری در این فعّالیّت خیر ، پیش قدم شدند. کتاب های ارسالی در ۴ مقطع سنّی : دبستان ۱ ، دبستان ۲ ، متوسّطه ی ۱ و متوسّطه ی ۲ تنظیم گردید و برای هر کتاب یک برگ سوال نیز طرّاحی و ارسال گردید تا ایتام عزیزمان پس از خواندن کتاب با پاسخ به آنها ، جایزه ی کوچکی دریافت کنند . لازم به ذکر است برنامه ی اهدای کتاب به ایتام محروم در هر فصل انجام می گیرد .

دست بوس همّت تمام دانش آموزان کلاس هفتم هستیم و چشم به راه قدم های محکم آنان در ادامه ی این مسیر.  0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید