کتابخانه

Home/معرفی مدرسه/کتابخانه

شامل
۰
جلد کتاب
معرفی کتاب

 

یکی از بزرگترین کتابخانه های مدارس تهران

کتاب‌خانه متوسطه دوم احسان با بهره‌مندی بیش از ۱۳۲۶۱ جلد کتاب در زمینه‌های آموزشی‌، علمی، دینی، فرهنگی، ادبی و …، با بهره‌گیری از فضایی مناسب جهت مطالعه دانش‌آموزان، یکی از کتاب‌خانه‌های بزرگ در میان مدارس تهران می‌باشد.

نظر به اهمیت کتاب و نقش مطالعه در مسائل آموزشی و تربیتی ، مکان مناسبی (از جهت وسعت و نورگیری و …) به کتابخانه اختصاص داده شده است.

امروزه این کتابخانه با بخش‌های مختلف در خدمت اعضای محترم خویش است .

  • مخزن کتاب در دو بخش معلمین و دانش آموزان که حاوی حدود ۱۳۲۶۱ جلد تحت حدود ۱۱۸۴۲ عنوان کتاب می‌باشد.
  • بانک فایل‌های رایانه‌ای با قریب به ۷۰۰ سی دی (نرم افزارهای مختلف آموزشی – مذهبی )
  • دو دستگاه رایانه، یکی به منظور استفاده مراجعین از نرم افزارها و دیگری جهت مسئول کتابخانه جهت امور جاری کتابخانه.

قرائت خانه :

قرائت خانه‌ی کتابخانه به جز زمان اردوی پیش دانشگاهی که از میزهای چند نفره استفاده می‌شود در باقی ایام سال دارای ۶۰ میز تک نفره جهت برقراری سکوت و تمرکز حواس مراجعین خویش است.

این کتابخانه به صورت قفسه باز اداره می‌شود و سیستم داد و ستد کتاب توسط نرم‌افزار کاوش طلایی ثبت می‌گردد. همچنین جهت تسهیل در امر امانت دادن کلیه‌ی کتاب‌های این کتابخانه دارای بارکد ویژه می‌باشند.

اعضای این کتابخانه را دانش آموزان ، فارغ التحصیلان ، معلمین و بعضاً اولیای دانش آموزان تشکیل می‌دهند

در بخشی از کتاب‌خانه قفسه‌ی مجلات و نشریات وجود دارد که مجلات و نشریات روز از قبیل دانستنیها ، صنایع هوایی ، ماشین ، نوآور ، اطلاعات علمی و … تهیه شده و در اختیار مراجعین قرار دارد.

در بخشی دیگر از کتابخانه بخش تازه‌های کتاب قرار دارد که هر هفته ۱۲ عنوان کتاب در پایه‌های مخصوص در معرض نمایش قرار می‌گیرد که نوع این کتب پس از اتمام دوره‌ی نمایش جهت مطالعه توسط اعضا به امانت گرفته می‌شود.